Temperli Camın Özellikleri Nedir?

- Jul 27, 2017-

Özellikler:

Birincisi sıradan camdan çok daha fazla güç vermek, bükmek.

İkincisi, güvenliği sağlamaktır, temperli camın tahrip edilmesi küçük parçaların küçük bir açısı olmasa bile, insan vücudundaki hasarın büyük ölçüde azalmasına rağmen, kırılganlığı iyileştirmek için taşıma kapasitesini arttırmıştır. Temperli camın normal camdan daha temperli söndürme ve soğutma özellikleri 3-5 kat artar, termal çatlamayı önlemek için genellikle 250'den fazla sıcaklık değişikliğine dayanabilir, önemli bir etkiye sahiptir. Bir tür güvenlik camı. Yüksek katlı binaların güvenliğini sağlamak için nitelikli malzemeler temin etmek.

Ayrıntılı Özellikler:

emniyet

Cam harici kuvvetler tarafından tahrip edildiğinde, enkaz petek benzeri küçük ufak açılı parçacıklara benzer ve insan vücuduna zarar vermek kolay değildir.

yüksek güç

Temperli cam darbe mukavemetinin aynı kalınlığı sıradan camın 3 ila 5 katıdır, bükülme mukavemeti normal camın 3 ila 5 katıdır.

Katlanan termal kararlılık

Temperli cam iyi bir termal kararlılığa sahiptir, sıcaklık farkına dayanabilir sıradan camın 3 katıdır,

200 ° C sıcaklık farkına dayanabilir.

Kullanım Alanları:

Düz çelik, kavisli cam bir emniyet camıdır. Yüksek katlı bina kapılarında ve pencerelerde, cam perde duvarında, iç bölüm camında, aydınlatma tavanında, gezi asansör kanalı, mobilya, cam çit vb. Yaygın olarak kullanılır.