Harvey'den Sonra Houston: Mimarlar Ne Yapabilir?

- Sep 13, 2017-

AIA Houston yönetim direktörü, Kasırga Sonrası Harvey'den sonra bir güncelleme yapıyor ve en kötü duruma hazırlanmak için risk altındaki diğer toplulukları uyarıyor

Kasırga Harvey, Amerika Birleşik Devletleri'ni vuran ve Houston ve Güney Teksas'taki diğer kasabalardaki yüzbinlerce aileyi etkileyen en yıkıcı fırtınalardı. Rusty Bienvenue, doğrudan fırtına ile kuşatılmış AIA faslı AIA Houston'ın yönetici direktörüdür . Kenti ve sakinleri suların geri çekilmesini beklerken, Bienvenue, AIA ile, Houston kentinin mimarlarının nasıl etkide bulunduğu konusunda konuştu ve diğer şehirlerin ve kasabaların mevcut en kötü durum senaryolarının ötesinde felaketlere hazırlanma gereksinimini vurguladı.

Şu anda Houston'da durum nasıl ve mimarlar nasıl etkileniyor?

Rusty Bienvenue: Hâlâ kurtarma modundayız. Kentin birçok yerinde su geri çekilmemiştir. AIA Houston'da, iki ofisimizin su altı olması gerçeğinden dolayı, kendi organizasyonunu kurtarmaya çalışıyoruz ve topluma en iyi nasıl yardımcı olacağını da öğreniyoruz.

AIA Houston, topluluğa sel ile ilgili çabalarda uzun zamandır hizmet ediyor. Kongre merkezinde, sel ile ilgili konularla uğraşan, spektrumun her tarafından yaklaşık bin kişinin katıldığı bir dizi forum düzenledik. Şimdiye kadar fırtına dalgalanmasına ağırlık verdik.

Gerçi yavaş gidiyor; şehir merkezine yeni bir alan aldık ve neredeyse bitirmeyi bitirdik. Geçtiğimiz 11 yılda mevcut alanımız sular altında kalmadı ve yeni alan bir taşkın alanına girdi, ancak mimarlarımız ve mühendislerimiz, gösteri olarak kullanmak istediğimiz gerçekten çok güzel sel baskınlarını tasarladılar: "Bu, mimarların Bir sel bölgesi için tasarım. "Ne yazık ki, bina zamanında tamamlanmadı; cephe boyunca boşluklar vardı ve dört buçuk metre su aldı. Bir şantiyede, hatta bir sel bölgesinde bile taşkın sigortası yoktur, bu nedenle tekrar başlamak zorundayız.

Hem kendimiz hem de toplum için gelecekte ne yapacağımızı anlamak, yıldırıcı ve felç ediyor. Bu kadar büyük bir şeyi nasıl etkili bir şekilde ele alıyorsunuz? Harris İlçesi'ndeki 156.000 konut su basmış; Bu sadece bir ilçede ve bu 50 ilçeyi etkiledi. Yapmamız gereken son şey, herhangi bir değişiklik yapmayan ya da gönüllülere ya da paraya sahip olmadığımıza inandırmaktır.

Yeni başlayanlar için, biz zaten AIA National ile çalışıyoruz, insanlara Güvenlik Değerlendirmesi Programı aracılığıyla eğitim veriyoruz ve binaları değerlendiriyoruz. Henüz Houston'da değil, ne yazık ki, çünkü hala tüm şehri dolaşamıyorsunuz. Ancak Corpus Christi'de ve Güney Teksas'daki diğer kasabalarda zaten yerindeyiz.

Böyle bir fırtınayı tercih etmek için Houston'ın "farklı yapabileceği" konusunda bir çok tartışma oldu. Sizce, şehir ne yapmış olabilir?

Bienvenue: Houston'da, en kötü senaryoyu uzun zamandır inşa ediyoruz. Bu, en kötü senaryodan çok daha kötüydü. Hiçbir şey böyle bir yerde görülemedi. Houston'ı eleştiren, yaygın bir gelişimi suçlayan, yanlış yönde geliştiğimizi, yeşil alan olmadığını söylediğimiz bir sürü haber var. Dünyada bu miktarda su alabilen ve yara almadan kurtulan bir şehir yok.

Bu benzeri görülmemişti; Niagara Şelalelerinin akışının birkaç haftasına kıyasla veya Mississippi Nehri akışının bir haftasıyla karşılaştırıldığında gördüm. Potansiyel olarak biraz hafifletebilirdik, fakat evdeki insanlar göğsüne kadar su içebilirdi, her şeyi doğru yapsak bile, yine de göğsüne kadar suyu alacaklardı.

"Houston'da, en kötü senaryoyu uzun zamandır inşa ediyoruz. Bu, en kötü senaryodan çok daha kötüydü. Hiçbir şey böyle bir yerde görülemedi. "

Yeniden inşa etme eşi benzeri görülmemiş ve zayıflatıcı olacak. Normalde bir kasırga isabet ettiğinde, ilk önce rüzgar hasarı oluşur ve ardından sel hasar görür. Ev sahipleri sigortayı bu noktada devreye sokuyor ve yalnızca rüzgar hasarını karşılıyor. Bununla birlikte, taşkın hasarına uygulanmaz; özel bir sel politikasına ihtiyacınız var. Bahse girerim Houston'daki su basmış yapıların yüzde 80 veya yüzde 90'ında taşkın sigortası yoktu, çünkü bir sel bölgesinde değillerdi ya da evin parası yoktu ve bir ipotek borcu sağlamak zorunda değillerdi. Bu muazzam bir problem olacak: insanlar evlerini tamir etmek için sigortaya sahip olmayacak.

Mimarların, şimdi kıvılcım yaratmaya yardım etmek ve bir sonraki fırtınanın etkisini azaltmak için ne yapmaları gerekiyor?

Bienvenue: Houston'ın batı bölümünde rezervuarların nasıl tasarlandığı konusunda Houston'ın nasıl tasarlandığına dair eleştirilerin bazıları geçerlidir. Şehrin o noktaya ulaşmadığı bir zamanda tasarlanmıştı; Şimdi insanlar sel bölgelerinde ev inşa ettiler. Bunun çözülmesi gerekiyor.

Houston'da bir imar kodu bulunmadığını söylemek doğru olsa da, şehrin arazi kullanım yönetmeliklerine sahip olmadığını söylemek doğru değil. Bunların güçlendirilmesi yapılacak bir şeydir; özellikle fırtınalar büyüdükçe, şehirlerarası bir mesele ve bölgesel bir sorun haline geliyorlar. Devlet bileşenimizle, bu şeylere devlet çapında nasıl saldırılacağımız, tüm kodların mantıklı bir şekilde bir araya getirileceği konusunda zaten konuştuk. Hiçbiri burada olanı engelledi, ancak daha küçük fırtınalara karşı koruma fırsatı.

Gelecekteki fırtınaların potansiyel yolunda AIA üyeleri ve fasıllar için hangi dersleri paylaşabilirsiniz?

Bienvenue: Bunu gerçeklik olarak kabul edin. "Yeni bir gerçek" değil, çünkü bu yeni değil. Fırtınalar giderek daha da kötüye gidiyor; Katrina 12 yıl önceydi ve aralarındaki adları bile ekleyemiyorum. Uyanın, millet. Bu yeni bir gerçek değil, ama şu andaki gerçek şu ki. Anlaşamadığımız fırtınalar yaşayacağız ve buna göre tasarım yapmamız gerekiyor.

AIA Houston'ı desteklemek için, Houston Mimarlık Merkezi'nin yeniden inşasına yardımcı olmak için GoFundMe kampanyasına katkıda bulunun . Mimarların felaketlere nasıl hazırlandığına ve AIA'nın Kasırga Harvey'e tepki vermesine ilişkin daha fazla bilgi için Afet Yardım Programımızdan günlük güncellemeler alınız .

Steve Cimino, AIA ile dijital içerik danışmanı.

AIA Houston yönetim direktörü, Kasırga Sonrası Harvey'den sonra bir güncelleme yapıyor ve en kötü duruma hazırlanmak için risk altındaki diğer toplulukları uyarıyor

 

Kasırga Harvey, Amerika Birleşik Devletleri'ni vuran ve Houston ve Güney Teksas'taki diğer kasabalardaki yüzbinlerce aileyi etkileyen en yıkıcı fırtınalardı. Rusty Bienvenue, doğrudan fırtına ile kuşatılmış AIA faslı AIA Houston'ın yönetici direktörüdür. Kenti ve sakinleri suları geri çekmeyi beklerken, Bienvenue AIA ile Houston'un mimarlarının nasıl etkileşime geçtiğini anlattı ve diğer şehirlerin ve kasabaların mevcut en kötü durum senaryolarının ötesinde felaketlere hazırlanma gereksinimini vurguladı.

 

Şu anda Houston'da durum nasıl ve mimarlar nasıl etkileniyor?

 

Rusty Bienvenue: Hâlâ kurtarma modundayız. Kentin birçok yerinde su çekilmemiştir . AIA Houston'da, iki ofisimizin su altı olduğu gerçeğinden dolayı, kendi organizasyonunu kurtarmaya çalışırken, topluma en iyi nasıl yardımcı olacağını da buluyoruz.

 

AIA Houston, topluluğa sel ile ilgili çabalarda uzun zamandır hizmet ediyor. Kongre merkezinde, sel ile ilgili konularla uğraşan, spektrumun her tarafından yaklaşık bin kişinin katıldığı bir dizi forum düzenledik. Şimdiye kadar fırtına dalgalanmasına ağırlık verdik .

 

Gerçi yavaş gidiyor; şehir merkezine yeni bir alan aldık ve neredeyse bitirmeyi bitirdik. Geçtiğimiz 11 yılda mevcut alanımız sular altında kalmadı ve yeni alan bir taşkın alanındaydı, ancak mimarlarımız ve mühendislerimiz, gösteri olarak kullanmak istediğimiz gerçekten çok güzel selden koruma azaltımı tasarladık: " Bu, mimarların bir sel bölgesi için tasarım yapmak. " Ne yazık ki, bina zamanında tamamlanmadı; cephe boyunca boşluklar vardı ve dört buçuk metre su aldı. Bir şantiyede, hatta bir sel bölgesinde bile bir taşkın sigortası yoktur, bu nedenle tekrar başlamak zorundayız.

 

Hem kendimiz hem de toplum için gelecekte ne yapacağımızı anlamak , yıldırıcı ve felce uğradı. Bu kadar büyük bir şeyi nasıl etkili bir şekilde ele alıyorsunuz? Harris İlçesi'ndeki 156.000 konut su basmış; Bu sadece bir ilçede ve bu 50 ilçeyi etkiledi. Yapmak istediğimiz son şey, bir şey yapmadığı, gönüllülerin veya paranın olmadığı bir şekilde baş etmektir.

 

Yeni başlayanlar için, biz zaten AIA National ile çalışıyoruz, insanlara Güvenlik Değerlendirmesi Programı aracılığıyla eğitim veriyoruz ve binaları değerlendiriyoruz. Henüz Houston'da değil, ne yazık ki, çünkü hala bütün şehri dolaşamıyorsunuz. Ancak Corpus Christi'de ve Güney Texas'daki diğer kasabalarda zaten yerindeyiz.

 

Böyle bir fırtınayı tercih etmek için Houston'un " farklı yapabileceği " konusunda bir sürü konuşma yapıldı . Sizce, şehir ne yapmış olabilir?

 

Bienvenue: Houston'da, en kötü senaryoyu uzun zamandır inşa ediyoruz. Bu, en kötü senaryodan çok daha kötüydü. Hiçbir şey böyle bir yerde görülemedi. Houston'ı eleştiren, yaygın kalkınmayı suçlayan , yanlış yoldan geliştiğimizi, yeşil alan olmadığını söylediğimiz bir sürü haber var . Dünyada bu miktarda su alabilen ve yara almadan kurtulabilen bir şehir yok .

 

Bu benzeri görülmemişti; Niagara Şelalelerinin akışının birkaç haftasına kıyasla veya Mississippi Nehri akışının bir haftasıyla karşılaştırıldığında gördüm. Potansiyel olarak biraz hafifletebilirdik, fakat evdeki insanlar göğsüne kadar su içselerdi, her şeyi doğru yapsak bile, yine de göğsüne kadar su içebilirlerdi.

 

" Houston'da, en kötü senaryoyu uzun zamandır inşa ediyoruz. Bu, en kötü senaryodan çok daha kötüydü. Hiçbir şey böyle bir yerde görülemedi.

Yeniden inşa etme eşi benzeri görülmemiş ve zayıflatıcı olacak. Normalde bir kasırga isabet ettiğinde, ilk önce rüzgar hasarı oluşur ve ardından sel hasar görür. Ev sahipleri sigortayı bu noktada devreye sokuyor ve yalnızca rüzgar hasarını karşılıyor. Bununla birlikte sel hasarına uygulanmaz; özel bir sel politikasına ihtiyacınız var. Bahse girerim Houston'daki su altındaki yapıların yüzde 80 veya yüzde 90'ında taşkın sigortası yoktu, çünkü bir sel bölgesinde değillerdi ya da ev ödendi ve bir mortgage kredisi şirketi tarafından zorunlu tutulmadılar. Bu muazzam bir sorun olacak: insanlar evlerini tamir etmek için sigortaya sahip olmayacak.

 

Mimarların, şimdi kıvılcım yaratmaya yardım etmek ve bir sonraki fırtınanın etkisini azaltmak için ne yapmaları gerekiyor?

 

Bienvenue: Houston'ın batı bölümünde rezervuarların nasıl tasarlandığı konusunda Houston'ın nasıl tasarlandığına dair eleştirilerin bazıları geçerlidir. Şehrin o noktaya ulaşmadığı bir zamanda tasarlanmıştı ; Şimdi insanlar sel bölgelerinde ev inşa ettiler. Bunun çözülmesi gerekiyor.

 

Houston'ın imar kanunu bulunmadığını söylemek doğru olsa da, şehrin , arazi kullanım yönetmeliklerine sahip olmadığını söylemek doğru değil . Bunların güçlendirilmesi yapılacak bir şeydir; fırtınalar arttıkça özellikle şehirlerarası bir mesele ve bölgesel bir sorun haline geliyorlar. Devlet bileşenimizle, bu şeylere devlet çapında nasıl saldırılacağı, tüm kodların mantıklı bir şekilde bir araya getirilmesi üzerine konuşmalar yaptık. Hiçbiri burada olanları engelleyemezdi, ancak daha küçük fırtınalara karşı koruma fırsatı.

 

Gelecekteki fırtınaların potansiyel yolunda AIA üyeleri ve fasıllar için hangi dersleri paylaşabilirsiniz?

 

Bienvenue: Bunu gerçeklik olarak kabul edin. Bu , " yeni bir gerçek " değil, çünkü bu yeni değil. Fırtınalar giderek daha da kötüye gidiyor; Katrina 12 yıl önceydi ve aralarındaki isimlerin hepsini bile adlandıramıyorum. Uyanın, millet. Bu yeni bir gerçek değil, ama şu andaki gerçek şu ki. Anlaşamadığımız fırtınalar yaşayacağız ve buna göre tasarım yapmamız gerekiyor.

 

AIA Houston'ı desteklemek için, Houston Mimarlık Merkezi'nin yeniden inşasına yardımcı olmak için GoFundMe kampanyasına katkıda bulunun. Mimarların felaketlere nasıl hazırlandığına ve AIA'nın Kasırga Harvey'e tepki vermesine ilişkin daha fazla bilgi için Afet Yardım Programımızdan günlük güncellemeler alınız.

 

Steve Cimino, AIA ile dijital içerik danışmanı.