Cam hammaddeleri için endüstri ihtiyaçlarını işleme

- Jul 27, 2017-

Cam hammadde işleme sanayi hammadde ihtiyaçlarına kolay işleme sıkı kalite gereksinimleri vardır, düşük maliyet, çok sayıda kaynağı, ışık ve insan sağlığına, zararlı maddeler, refrakter küçük erozyon kullanımı daha az olabilir ve Böyle devam. Gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

İlk olarak, hammadde kalitesi gereksinimleri

Hammadde kalite gereksinimleri hammadde, mineral bileşimi ve parçacık kompozisyon ve diğer göstergeler kimyasal bileşimi içerir. İlk olarak, hammadde yabancı maddelerin zararlı yabancı maddelerin, kapsamını denetiminde olması gerekir ana kimyasal bileşimi özellikle freze içerik belirtilen aralık içinde olmalıdır. Ardından mineral bileşimi hammadde ve parçacık tarafından kompozisyon renkli gereksinimleri karşılaması gerekir ve ateşe dayanıklı mineral içeriği düşüktür. Bir kez daha küçük dalgalanmalar istikrarlı, kimyasal bileşimi olmak hammadde kalitesi, rezervleri zengin olmalı.

İkinci, kolay işleme

Hammadde işleme ekipman ve Mo Shun, demir miktarına ve cam, maliyet düzey kalitesini miktarı seçimi ile ilgili işleme performansını. Chongqing Guangdong cam işleme, kolay işleme hammadde yelpazesi tanıtıldı göre sadece ekipman yatırım azaltabilir ve üretim maliyetleri azaltabilir. Kuvars kum ve kumtaşı, kuvars kum kalitesini kumtaşı kullanmak için gerekli değilse gibi. Kuvars tarama ve seçim uygulanabilir kadar kum ve kumtaşı calcined kırma ve kumtaşı kullanarak diğer işleme işlemi üzerinden gitmek, işleme ekipman yatırım ve üretim maliyetleri nispeten yüksek olduğu için çok koşulları izni, kuvars kum kullanmayı denemelisiniz.

Bazı kalker ve dolomit Si02 daha fazla, sertlik, artış ile işleme maliyeti, daha az sertlik kalker ve dolomit kullanmaya çalışmalısınız. Beyaz Yan, kullanımı gibi ezmeye beyaz ve yumuşak, kolay kireçtaşı kullanmayın.

Üçüncü olarak, maliyeti düşük, büyük bir kaynağı olabilir

Durumda camın kalitesi gereksinimleri etkilemez, mümkün olduğunca kolay incelemesi için ulaşım koşulları, ucuz hammadde doğal mineral madencilik, olası seçim kadar ve hiçbir seçim yakınındaki bitkiden kullanılmalıdır ya da daha az kimyasal hammadde, mümkün olan yerlerde, ucuz cevher hazırlama takipleri kullanımı ve kalkınma-in cam ve diğer endüstriyel atıkların kırık. Karanlık şişe üretiminde cam kutu gibi daha fazla kuvars kum yakın demir içeriği kullanabilirsiniz. Chongqing Guangdong cam işleme başka bir örneğe göre yeşil cam şişe üretiminde kullanılan gibi ne zaman belgili tanımlık krom cüruf uzun vadeli hammadde temini düşünmeye bir boyama Ajan, olarak büyük bir sanayi üretimi, ve güvenilirlik, genellikle büyük işletmeler maden rezervlerinin 100 yıldan fazla miktar var.

Dördüncü olarak, daha az ışık ve insan sağlığı, çevre zararlı ham madde kullanmak

Hafif malzeme ağır soda ash, kullanırsanız, kolay katman için uçmaya kolay hafif soda kül kullanmayın. Ve sonra hafif magnezyum karbonat, kalsiyum karbonat yağış ve benzeri kullanmamaya çalışın.

İnsan vücudu için zararlı arsenik üzerinden kullanılması gereken küçük ya da Hayır, yaygın olarak kullanılan bir antimon trioksit, Seryum yedek veya diğer zararlı hammadde ve kurşun bileşikleri yaygın kullanımı işçi koruma ve düzenli muayene özen vücut. İnsanların bilincini çevre koruma ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri derinlemesine, kullanmayın veya Flor veya ham madde içeren kurşun gibi çevreye zararlı ham madde kullanımını azaltmak deneyin.