Temperli cam bakım ipuçları

- Jul 27, 2017-

Temperli cam modern mobilyalar için en yaygın kullanılan malzemelerden biri haline geldi. Buna karşılık, yıpranmaya dayanıklı, kolay temizlenebilen avantajlar, pürüzsüz ve narin cam ile birleşince, halkla popüler. Ancak sürecin kullanımı iyi bir bakım değilse, temperli cam mobilyalar orijinal ışığı koruyamazlar. Xiao Bian, cam bakımı yaptırır çıkmaz beş bakım talimatını özetledi!

Temperli cam mobilyalar küçük yöntemlerin pratik bakımları (a)

İnce camlı mobilyaların seçimi için en uygun olan küçük bir odada bulunan, cam geçirgenliği geçmişteki alan duygusunu azaltabildiği için insanlar her zaman cam mobilyanın güvenlik anlamında olmadığını düşünüyor. Günümüzde özellikle cam malzemenin sadece kalınlıkta değil de ev dekorasyonunda şeffaflık, cam üretilen mobilyaların hem güvenilirlik hem de pratiklik kazanması için bir atılım ve sanatın efektif üretiminde cam mobilyaların Mobilya Pratik aynı zamanda, daha dekoratif peyzaj etkisi.

Sertleştirilmiş cam mobilyalar, küçük yöntemlerin pratik bakımları (b)

Plaka camı yumuşama noktasına yakın bir ısıda ısıtıldığında, cam yüzeyi hızla soğutulur, böylece basınç stres cam yüzeye dağıtılır ve çekme gerilmesi orta tabaka olur. Gerilme stresiyle oluşturulan dış basıncın basınç dayanımına eşit olduğu için sıkıştırma stresine eşittir, cam sıkıştırma stresini dengeler, cam kullanımının güvenliğini arttırır. Güçlendirilmiş camın gücü normal camınkinin yaklaşık 5 katıdır. Cam harici kuvvetler tarafından tahrip edildiğinde, insan vücuduna verilen zararı azaltmak için büyük bir fasülye tohumu haline gelin. Sıcaklığın hızlı değişimlerine dayanabilir (Örnek 5mm temperli cam, yaklaşık 200 derece sıcaklık değişimi).

Temperli cam mobilyalar, küçük yöntemlerin pratik bakımları (c)

Genellikle çarpışma cam yüzeyini, cam yüzey çiziklerinde, en iyi mağaza bezi için zorlamayın. Cam mobilya üzerine bir şeyler koyun, çarpışmayı önlemek için yavaşça. Bir ıslak havlu ya da gazete ile günlük temizlik, lekeler bira ya da sıcak sirke silinmiş havlu halinde temizlenebilir, diğeri aynı zamanda cam temizleme maddesi satmak, güçlü asit ve alkali kullanmaktan kaçınmak için pazar kullanabilir Çözüm temiz . Donmaya meyilli olan kışın cam yüzeyi, tuzlu suya veya beyaz şarabın içine batırılabilir, etkisi çok iyidir. Bir zamanlar kirli olan yün cam deseni, deterjanlı bir diş fırçasına batırılabilir, boyunca desen dairesel siliyi kaldırmak için çıkarılabilir.

Temperli cam mobilyalar, küçük yöntemlerin pratik bakımları (dört)

Cam mobilyalar en iyisi daha sabit bir yere yerleştirilir, keyfi olarak ileri geri hareket etmeyin; Nesnelerin yerleşimini düzeltmek için, ağır nesneler, cam mobilizasyonun tabanına yerleştirilmeli ve ağırlık merkezi mobil istikrarsızlık nedeniyle önlenmelidir. Buna ek olarak, korozyon bozulmasını önlemek için, nemden, sobadan uzakta, asit, alkali ve diğer kimyasal reaktiflerle izole edilmelidir. Buna ek olarak, aynı zamanda camda ya da tebeşir külü ve alçıtoz tozu camda suya batırılmış olarak kurutulabilir ve daha sonra cam temiz ve parlak olacak şekilde temiz bir bezle veya pamukla silinirsiniz.