Camın tamamı ısıya dayanıklı değildir

- Jul 27, 2017-

Isı şok direnci ısıya dayanıklı cam eşyaların temel indeksidir, çünkü ısıya dayanıklı camın çoğu borosilikat cam seridir, borosilikat cam termal genleşme katsayısı küçüktür, yüksek sıcaklık ve sıcaklık derecelerinde soğutma ve hızlı değişim özelliklerine sahiptir. Projenin başarısızlığı genel olarak cam malzemesi, ısıya dayanıklı cam ürünleri, iyi termal kararlılık, yüksek sıcaklık ve yüksek ısı direnci ve yüksek üretim maliyetleri, sıradan camın imalat maliyeti nedeniyle varlığı nedeniyle 2-3 kat daha yüksektir. Aksi takdirde kullanıcıya zarar gelebilir.

Sıcaklık ve sıcaklık performansı ile camdaki bu iki göstergenin enkaz durumu çok önemli güvenlik göstergeleridir. Zayıf ürün performansının ısıya dayanıklı durgunluğu temperli cam eşyalarındaki ani değişiklikler nedeniyle patlama meydana getirir, kolayca insan yaralanmasına neden olur. Bu iki gösterge başarısız oldu, çünkü çelik tamamen veya temelde çelikten dolayı değildir. İki başarısız ürünün spot kontrolleri temelde hiçbir çelik değil, sıradan cam ürünleri satmak için bir cam ürünleri olarak tüketicilerin aldatılması şüpheleri var.

İç yüzeyin su direnci bir emniyet endeksi. Proje camın fiziksel ve kimyasal özelliklerini bünyesinde barındırıyor. İç yüzey üzerinde su direnci zayıf olan ürünler alkali metal iyonlarını çökeltmek kolaydır ve gıdanın kalitesini etkiler. Projenin başarısızlığı genel olarak cam malzemesi problemleri, ısıya dayanıklı cam ürünleri, kimyasal istikrarın varlığı nedeniyle iyidir, zayıf cam hammaddelerinin kullanımı sadece böyle bir başarısızlık üretecektir.

Şangay Kalite Kontrol Bürosu satın almak için hatırlatmak için mevcut ulusal ve endüstri standartlarına dikkat etmelidir, cam farklı üretim süreçlerine göre sıradan cam, ısıya dayanıklı cam ve temperli cam ayrılmıştır, uygulanabilir standartlar aynı değildir, Isıya dayanıklı cam ve temperli cam, GB 17762 "ısıya dayanıklı cam güvenlik ve sağlık gereksinimleri" için ısıya dayanıklı cam eşyalar, QB / T4064 "temperli cam eşyaları pişirme için cam eşyalar". Farklı cam eşyaları satın alan tüketiciler, ürün etiketleme standartlarının uygulanmasına dikkat edin.

Farklı cam eşyalar farklı özelliklere sahiptir, temperli cam darbe direnci daha iyi, ancak ısı değil, genelde açık alevler için kullanılamaz; Japonya'da ve diğer ülkelerde temperli camın mikrodalga fırınlar ve fırınlar için kullanılamayacağı açıkça belirtilmiştir; Isıya dayanıklı cam, hızlı değişim özelliklerine iyi bir yüksek sıcaklık ve sıcaklık direnci, gıda işleme kaplarında bir mutfak olarak kullanılmak üzere doğrudan mikrodalga fırın ve fırın kullanımı içerebilir. Tüketiciler kendi ihtiyaçlarına göre "temperli cam" ve "TEMPERED" kelimeleri bulunan logo haritasında standart olarak işaretlenmiş, camlı, temperli cam ambalaja göre seçim yapabilirler. Günümüzde, "ısıya dayanıklı cam yemek takımları ocakları pişirme" kavramı hala net değildir; düzenlemelerimiz işletmelerin malları işaretlemesini gerektirmez; bu nedenle, ısıya dayanıklı cam eşyalarını satın alırken ürünün ürününe dikkat edin. Malzeme, çevre ve güvenlik konularının kullanımı vb. Isıl dirençli cam ürünleri imalat maliyetleri diğer ürünlere göre yüksek ise, satın alan tüketiciler nominal ısıya dayanıklı cam ise fiyatı çok düşüktür ve özgünlüğünü göz önünde bulundururlar.