Cam hakkında az bilgi

- Jul 27, 2017-

Camın, yanlışlıkla keşfedilen eski bir Fenike işadamı olduğu söyleniyor. Tronayı taşıyan Fenike tüccar filosu seferde ilerleyemedi ve bir gecede sahilde yıkılmak zorunda kaldı. Topları bir taş olarak kullandılar, bir soba inşa ettiler ve ateşi yaktılar. Sakin olunca, sobayı temizleyip yelken açmaya başlarlar, aniden sahilde göz kamaştıran inci benzeri şeyler buldular, bu ilk cam.

Bu efsanevi efsane, camın ana hammadde eritilerek kumdan yapıldığını anlatıyor. Kumun kimyasal bileşimi silisdir. Silika erime noktası çok yüksek olup, soda külü (sodyum karbonat) eritme sıcaklığını önemli ölçüde düşürebilir, böylece kolayca eriyebilir. Ancak bu şekilde camdan bir macun gibi çıkabilir, suda eritilebilir, biz buna su camı denir, sodyum silikattır.

Kireç taşı ekleyin, su camı "yemek" kalsiyumu eritin ve cam gibi su akışı soğuttuktan sonra ortak camımıza ekleyin. Eski Mısır Han'ında ortaya çıkarılan mezarda Han Su Su'nun uygulaması --- yeşil cam boncuk ipliği, dört bin yıl önce, cam ürünlerinin en eski insanlık tarihi, altın ve gümüş takılar na kıyasla daha değerli! Fakat erime sıcaklığı yüksek değildir, cam boncuklar çok şeffaf değildir. Cam çok uzun bir sürede, eşyalar ve eserlerin kraliyet ailesi salonu olmuştur, şimdi çok yaygın bir yaşam kaynağı ve yapı malzemeleri haline gelmiştir. Çok çeşitli eşyalar ve camdan yapılmış aletler ucuz ve çok popüler. Ev inşa edildiğinde cam kapılar ve pencereler dünyada üretilir. Paris, Fransa'daki Dünya Fuarının lobisi, güçlendirilmiş asma tavandan yapılmış ve aydınlatma çok iyi, "Güneş Işığı Yapısı" olarak biliniyor. Olağan camlar, yağlı şişeler, şişeler ve benzerleriyle yeşil dokunuşu olan, iki değerlikli demir iyonu içeren cam içeren hammaddeleri saflaştıran yeşil madde getirdi. Bazı şişeler, bira şişeleri, soya sosu şişeleri kahverengi, bu yine de demir safsızlıklarından kaynaklanır, ancak iki değerlikli demir iyonları değil, üç değerlikli demir iyonları.