Temperli cam ve normal camın doğru şekilde tanımlanması

- Jul 27, 2017-

Cam, kapıların ve pencerelerin vazgeçilmez bir parçasıdır, kapıların ve pencerelerin erken inşaatı, tek katmanlı düz camdır, şu andaki temperli camın geliştirilmesi, izolasyon camı, lamine cam, kurşun geçirmez cam. Günümüzün kapı ve pencerelerinin çoğunda temperli cam kullanılmaktadır.

İlk olarak, temperli cam ve normal cam arasında nasıl ayrım yapabilirim?

1, cam logosuna bak

Çelik logonun cam köşesinde, 3c işareti (tür kazımak) oynamanın temelde temperli cam olup olmadığını görün. Temperli camın işleme prosedürü, sıradan şamandıra camını gereken boyuta getirip öğütmek, temizlemek ve ccc işaretini mürekkeple onaylamak için ülkeye basmaktır. Nihai üründen sonra cam kesilmez veya işlenmez. Ve mürekkep genel sicakliktan sonra sicaklik kaziyor. (3C logosundaki ev camınız elle silinebiliyorsa, temel sahte camın olduğu sonucuna varılabilir)

2, hafif deformasyon olup olmadığını görmek için

Yüksek sıcaklık ateşi ile cam nedeniyle, cam biraz deforme olup olmadığını görmek için yan, sadece cam tarafında görülebilecek olgu hafif bir deformasyon olacak, cephe genellikle kolay değil görmek.

3, cam parçalarına bak

Sıradan cam kırıldıktan sonra kırılır, keskin açılı, incinmesi kolay. Temperli cam granülerden sonra kırılır, köşeler küttür, incinmek kolay değildir.

İkincisi, temperli camın şekil noktaları:

Düz temperli cam ve kavisli temperli cam.

Genellikle daha yaygın olarak kullanılan düz temperlenmiş cam kalınlığı 4,5,6,8,10,12,15,19 mm sekizdir; Daha sık kullanılan yüzey temperli cam kalınlığı 5,6,8,10 mm dort.

Üçüncüsü, temperlenmiş cam süreç noktalarına göre:

Fiziksel çelik ve kimyasal çelik.

Fiziksel temperli cam, belirli bir proses koşullarında sıradan düz cam veya yüzdürme camı olacak, soğutma metodu veya hava soğutmalı söndürme metodu uygulanacaktır. Kimyasal temperli cam, iyon değişim yöntemiyle sıradan düz cam veya yüzdürme camıdır, cam yüzey molekülleri değişir, böylece cam yüzey stres katmanı işleme işlemi tabakası oluşturur.

Dördüncü olarak, temperli camın özellikleri:

1, yüksek darbe mukavemeti ile

Sıradan camdan 4-5 kez daha yüksek; Normal düz camdan 5 kat daha fazla bükülme mukavemeti; Termal kararlılık ve 200 ℃ sıcaklık farkı dayanabilir; Ve pürüzsüz, şeffaf, kesimsiz vb. Süper darbeli hasar durumunda parçacıklar küçük taneli dağılmış, keskin kenarlar ve köşeler dağılmamıştır, ayrıca emniyet camı olarak da bilinirler.

2, inceltildikten sonra çelik temperli cam hafif bir kalınlığa sahip olacaktır.

İnceltilmesinin nedeni, sıcak eriyik yumuşamada camın hızlı bir şekilde soğumasını sağlamak için güçlü bir rüzgârdan sonra kristal boşluğundaki camın daha küçük hale gelmesi, basıncın daha da artması, böylece çelikten sonra camın Ince önce çelik.